kolmapäev, 20. detsember 2017

5 viimast tööpäeva

Oi kuidas ma ootan seda päeva, kui saan kirjutada, et käsil on viimased 5 tööpäeva minu elust. St, mitte et mulle mu töö ei meeldiks, aga vabadus teha, mida tahan, meeldiks kohe palju rohkem.

Hetkel siis aga ikkagi jäänud 5 tööpäeva sel aastal (või võibolla isegi kõigest 4, sest üks ähvardab muude toimetamiste nahka ära minna). Ehk vabaduse saavutamiseni on veel mõni tööpäev ilmselt rohkem.

Aga tahtsin heietada, et täna aasta tagasi tekkis minus otsus, et aitab küll tasapisi ja sendi haaval Inbanki hoiustel säästude veeretamisest, aeg on Investoriks hakata. Tegin endale plaani, mis tüüpi investeeringud on minu iseloomule ja investeerimisplaanile sobivad, ning hakkasin tegutsema taaasapisi asju uurima. Lisaks panin paika, kui suur summa peab mul olema sukasääres madratsi all ülipaindlikul hoiusel (ja seega ülimadalat intressi kogumas kahjuks), mis oleks aga kiiresti kätte saadav, kui ootamatu kriis peaks ette tulema.

Natuke hirm oli nahas küll, et kuigi tahan ju parimat, aga tõenäoliselt läheb s*tasti nagu alati. Seega praakisin päris palju erinevaid investeerimisvõimalusi esialgu kohe oma "jah"-nimekirjast välja, ja pidama jäin "dividendiaktsiate ja indeksfondide"-strateegial kahe erineva teenusepakkuja juures.
Julgust kogusin kogenumatelt kuuldud mantrast Ainuke, mida hiljem kahetsed, on see, et sa varem ei alustanud!.

Esimese asjana otsustasin proovida kätt Balti aktsiatega. Kuna olin juba LHV klient ja teiste pankade väärtpaberitehingute hinnakirjade nägemine võttis pooleks päevaks silmanägemise ära, siis mõelda polnud pikalt midagi.

Igasuguste maksuarvutuste lihtsustamiseks oli mul juba varasemalt avatud arvelduskonto LHVs, mille olin peene kombe kohaselt Investeerimiskontoks ristinud. Sinna laekusid siis varem kõik pisihoiuste summad ja intressid ja oli seemneks jäänud aktsiaostu raha. Lisaks oli juba olemas EVK (aka Eesti Väärtpaberikeskus) väärtpaberikonto, mida oli ilmselt kunagi vaja III sambaga toimetamiseks? Igatahes kõik vajalikud sammud olid LHV kodulehel nii kenasti välja toodud, et mingit erilist jokutamist ei olnud.

Kes arem, võib muide alustada ka lihtsalt Kasvukonto püsimaksetega, et oleks kindel, et igal kuul ikka enda tuleviku kõige tähtsamale kohale asetab! Ise olen seda hetkel vältinud, kuna tundus kallis lõbu, võrreldes muude võimalustega, mis mul käeulatuses (nagu öeldud, tegin kohe ühe teise põhjamaade investeerimispanga juures veel teisegi konto, et oleks võimalik ka mõistliku hinnaga Skandinaavia ja USA börsidel toimetada).

Ühesõnaga, tegin algust investeerimisega, and the rest is history.. 
Okey okey! 😎 Nagu varasemalt öeldud, Bitcoiniga ma pole veel spekuleerinud ning vaba ja rikas ma veel ei ole, aga tunnen küll ennast umbes nii õnnelikult nagu Scrooge McDuck ülevalpool - olen teinud algust oma isikliku pisikese rahapajakesega! Kõigest 10 päeva on jäänud selle aasta viimase kuukokkuvõtteni, ja peale seda ootavad jaanuaris ees Esimene Aasta Investorina aastapäevapidustused ning  "minu esimene aasta börsil ja finantsportaalides" ehk julge hundi rahakoti valusate õppetundide-teemalised ülevaated!

Ütlen ausalt, olen väga põnevil, olen selle esimese aastaga õppinud NII palju, ja avastanud, kui palju rohkem on veel õppida.  Nii enda, raha, säästliku eluviisi kohta kui ka börsi ja igasugustel muudel finantsteemadel.
Tänaseks mõtlen tõesti, et hoolimata igasugustest valusatest õppetundidest, on kõige valusam siiski see mõte, et "miks ma 21-aastaselt ei alustanud?!"  Hea vähemalt, et nüüd olen alustanud!

3 kommentaari:

 1. Tere! Kuidas teiega blogiväliselt kontakti saaks (e-maili teel)? Oleks üks konkreetne küsimus.

  VastaKustuta
 2. Hei! Mul on meiliaadress, dividendipiraat@gmail.com :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Saatsin kirja ja olen vastuse ootel :)

   Kustuta