pühapäev, 6. august 2017

Kapitühjendaja lõbus elu

Halloo-halloo! Aeg lendab, ja pole ammu näinud ;)

Võin esimese asjana kinnitada, et näljasurma ma surnud ei ole, hoolimata kapitühjendusprogrammi karmist eelarvest. Tuleb tunnistada, et viimane nädal on hoopis läinud selle peale, et enda pidevalt tõusev kehakaal luubi alla võtta ja vajalikke korrektuure tegema hakata.

Pole ka ime, täna hommikul näiteks oli hommikusöögiks kapist leitud 3 mahlajäätist. Nämm!🍡🍭 Eile praadisin õhtusöögi kõrvale 5 verivorsti peekoniga. Ära sõin küll ainult  3 viilakat ühest verivorstist. Lisaks küpsetasin ära viimase 500g suviseid külmutatud köögivilju, millele lisasin väikse hulga keedetud sushiriisi ja pool purki sügavkülmas oodanud kookospiima. Väga maitsev, aga suurem osa jäi tänaseks päevatoiduks, sest lisaks oli ära praadida vaja kapis seisev 100g peekonit ning 2 viimast kartulit.

Peenralt tõin koju ca 1kg herneid. Wohoo!!!! Vähemalt see vaev tasus lõpuks ennast ära, aga järgmiseks suveks teen kohe kindlasti suured plaanid. Sel aastal on minu aiamaalt tulemas veel loodetavasti kurki (hetkel vähemalt on paistmas ohtralt kurgiõisi, eks näeb, mis seis nädala pärast), ja kui väga hästi läheb, siis ehk isegi mõned hilised porgandid. Naabrite aedadest aga paistavad kartulid, mais, maasikad, suvikõrvitsad, igasugused kapsalised ja kaalikalised ja salatid. Ning loomulikult palju muud head. Oeh, kuidas tahaks ka... Järgmiseks aastaks on peenrapind juba valmis kaevatud suuremas osas, vähemalt ses osas on seis hea. Küll aga tuleb ilmselt nii mõnigi kulutus teha, hetkel on näha, et mingi loom käib vahel praeguste peenarde vahel tallamas ja maasikataimi üles kiskumas, nii et ilma aia ja võrguta taimedesse investeerida pole mõtet...

Kuidas muidu eksperimendiga tunne on? Kõigepealt, nagu mäletate, siis eelarves olen lõhki läinud. Viimasel nädalal lisandus kulutuste ritta 10€ - järjekordne väljas söödud lõuna, mingi noobel burgerirestoran, mis võttis palju raha ja siis serveeris Mäkist kehvemaid friikaid. Burger iseenesest oli huvitav, halloumi juustuga, taimetoitlased sõid ja kiitsid! Nii et toidule on viimase 7 nädala jooksul kulunud 63€ (eesmärk oli 50€). Viimane nädal käimas, ees aga ootab väike reis, mis tähendab, et ilmselt tuleb eksperiment varakult lõppenuks kuulutada. Oleks tegu tööreisiga, võtaks hotellituppa ehk kiirnuudlid kaasa, aga sugulastele külla minnes nii vist välja ei mängi 😅

Lisaks käisin veel hulk kordi väljas lõunat või õhtust söömas tööandja kulul, samuti sai töö juures paar korda erinevate fantastiliste kookidega tähistatud. Rääkimata sellest, et kontoris on üsna piiramatu ligipääs erinevatele snäkkidele, võileibadele, puuviljadele, magustoitudele ja paljule muule.  Liigne kontoris veedetud aeg aga annab tunda ja riided enam hästi selga ei mahu!

See kõik ajendas üles võtma uut hobi, tervislikku liikumist. Mõtlesin esialgu, et saab olema raske "eelarvet pidada" spordis, kuna ma hetkel jõusaalile kulutada ei taha, seega jõusaalitunde, tõstetud kilosid või läbitud kilomeetreid hästi lugeda ei saa. Või siiski? Ühel õhtul endale ootamatult nimelt leidsin ennast õhtuselt jooksult ja täiesti ettehoiatamata olen sel nädalal 3 korda jooksmas käinud, kokku ca 25km. Kes oleks arvanud!

Lisaks, nagu võibolla mäletate, kõnnin ma igapäevaselt tööle ja koju, mis tähendab, et igapäevane kilometraaz peaks lõpuks kokku andma päris muljetavaldava summa. Miks mitte seda siis eelarvestada ja kokku arvutada, et oleks, mille eest endale õlale patsutada, või hoopis piitsa juurde anda? Muide, auto läbitud kilometraaz ulatub ka vaevu vaevu tuhandeni.

Minu hetke skoor (2017):
- läbitud kõnnikilomeetrid tööle ja tagasi - ca 775 km
- läbitud kõnnikilomeetrid nädalavahetuseti enda lõbuks - ca 185 km (vajab ülekontrollimist)
- läbitud jooksukilomeetrid - ca 25 km

Juurde tahaks lisada siis paar erinevat treeningut. Nende puhul ilmselt saaks siis tõesti ainult minuteid või tunde lugeda, sest kõiki joogapoose, kätekõverdusi, kükke või kõhulihaseharjutusi ma kokku lugeda ja arvutada ei viitsiks. Muide, leidsin juutuubis surfates, et on olemas isegi Face Yoga. Pidi kortsude ja näolihastega imet tegema, ja kõik 50-aastased pidid pärast kahekümnesed välja nägema! Mulle kuluks see küll ära, kõlab lõbusalt ka! :D Kas olete proovinud?
Igatahes otsin videod välja, mida regulaarselt järgima hakata, vaatame, mismoodi see arvepidamine käima peaks ;)

Aktsiaturgudel käib endiselt põnev elu, järgmiseks nädalaks tahaks koostada endale väikese nimekirja ettevõtetest, mille aktsiatega natuke mängida. Küll aga pole kindel, kui hästi reisil interneti ja internetipankade ligipääsuga.

Ahjaa, lõpetuseks pean ikka jagama ka oma viimase nädala säästunippe, kuidas muidu blogi nime õigustada:

- tellisin kohaliku "statoili"-keti poolt pakutava bensiinijaama krediitkaardi endale. Tänu sellele sain paagitäie bensiini 10 senti/liiter soodsamalt kui kuskil mujal. Lisaks on krediitkaardil funktsioon, et kui raha kaardikontole kannan, siis kuni 1500€ ulatuses makstakse kontol olevale rahale intressi, mis on päris hea, ca 1,4% umbes. Võrdluseks, Inbank maksab 3-kuulisele hoiusele 0,5%, ja 1,5% intressi saamiseks peaks raha lausa 18 kuuks "lukku panema". Hädaabifondi hoiustamiseks igatahes on see krediitkaart ideaalne võimalus, kuna raha on igal hetkel kasutatav ning kättesaadav!

- leidsin kohalike kaubanduskettide sooduspakkumiste hulgast eile hügieenitarvete pakkumised ja tõin koju ca 4 kuuks jaguva portsu hügieenitarbeid ülihea hinnaga. Näiteks meeste dushigeeli hinnaks tuli 2,5€/l, naiste oma 3€/l, tavapäraselt maksavad ca 5 ja 7€/l siinkandis. Lisaks rahalisele kokkuhoiule ka meeldiv ajaline kokkuhoid edaspidistel toidupoetuuridel!

- koduse suurpuhastuse käigus kogun kokku kõik väikseks jäänud riided, üksikuks jäänud sokid ja auklikuks kulunud aluspüksid ning viin poodi tagasi! Kas teadsite, et näiteks HM, Hemtex, Kappahl jpm rõiva- ja tekstiilketid võtavad vastu kõik vanad riided ja tekstiilesemed ning annavad teile selle eest sooduskuponge? Varem nägin palju vaeva, üritasin kõike küll osta.ee-s maha müüa või kodus kaltsudeks ära kasutada või vähemalt Humana kogumiskastidesse ära viia ja.. oeh! Milline ajavõit ja närvide säästmine, ning uuele hooajale vastu minnes kulutavad nagunii pereliikmed suure hulga jälle HMs ära, nüüd saan vähemalt soodsamalt!

Mis teie oma vanade vuplitega teete? Ja mitu kilomeetrit sel aastal kõndinud olete? Aga autoga sõitnud?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar